Skip to the main content

NK Beachkorfbal Outdoor 2023 Round-Up

Beachkorfbal

Onder fantastische weersomstandigheden werd op zondag 20 augustus het NK Beachkorfbal Outdoor gespeeld in en rondom het The Hague Beachstadium in Scheveningen. Veel zon, veel lachende gezichten en spannende finales zorgden voor weer een geslaagde editie. De grote winnaars van de dag zijn de junioren van Nieuwerkerk en het Politieteam. Zij mogen Nederland vertegenwoordigen op het WK Beachkorfbal in 2024. 

E- t/m B-jeugd

Tijdens het NK Beachkorfbal waren bijna alle leeftijdscategorieën vertegenwoordigd. Bij de E-jeugd ging Heerenveen E1 met de eerste plaats naar huis, door ONDO (G) E1 met 2-1 te verslaan in de finale. De beker voor D-jeugd was voor KCC/CK Kozijnen D1, dat de finale tegen KVS/Groeneveld Keukens D1 overtuigend won met 6-1. Bij de C was het Heerenveen C1 dat het kampioenschap binnensleepte. ONDO (G) C1 werd in de finale met 7-3 verslagen. Bij de B-jeugd mag ONDO (G) B1 zich wél Nederlands Kampioen Beachkorfbal noemen, al ging dat niet vanzelf. De ploeg won in een bloedstollend spannende finale met 5-4 van Unitas/Perspectief B1.

A-jeugd

Het KNKV stuurt dit jaar voor het eerst een juniorenteam naar een beachkorfbal-eindtoernooi van de IKF. De junioren van Dalto/Klaverblad Verzekeringen wonnen vorig jaar het NK Beachkorfbal Outdoor mogen daarom namens Nederland naar de Beach Korfball World Cup (Europe) in Polen aankomende week. Ook dit jaar kwam Dalto weer met een sterke juniorenafvaardiging naar het The Hague Beachstadium. De A1 bleef ongeslagen in de poulefase en plaatste zich daarmee voor de halve finale. Dat gold ook voor zowel Nieuwerkerk A1 als Nieuwerkerk A1, de winnaars en daarmee halvefinalisten van de andere twee juniorenpoules. ONDO (G) A1 was als beste nummer 2 de vierde halvefinalist. In de eerste halve finale delfde ONDO het onderspit tegen Nieuwerkerk A2 (12-8). De tweede halve finale tussen Dalto A1 en Nieuwerkerk A1 was ongelofelijk spannend, maar Nieuwerkerk A1 bleek uiteindelijk met 11-12 de sterkste ploeg. Daardoor werd de finale een onderonsje tussen de Nieuwerkerkers en was al voor de finale gespeeld was duidelijk dat Nieuwerkerk volgend jaar namens Nederland naar het WK Beachkorfbal mag. In de finale was de A1 uiteindelijk met 10-4 te sterk voor de A2.

Senioren

In poule 1 van de senioren was Noordenveld oppermachtig. De ploeg scoorde makkelijk (doelsaldo van +60 uit zes wedstrijden) en bleef dan ook vrij eenvoudig ongeslagen in poulefase. In poule 2 kwam het Politieteam, dat namens Nederland naar Polen gaat komende week, de poulefase eveneens probleemloos door. Met een doelsaldo van +48 uit vijf wedstrijden werd voldoende vertrouwen getankt om zelfverzekerd de finale in te gaan. Die finale was ook meteen de generale repetitie voor de World Cup. In de finale bleek waarom het Politieteam ons land mag vertegenwoordigen. Hoewel het even duurde voor de score werd geopend, was de ploeg na de 0-1 los en halverwege stond er al een 1-7 voorsprong op het scorebord, mede dankzij een aantal mooi ingeschoten tweepunters. In de tweede helft vielen de doelpunten minder makkelijk, maar het Politieteam bleef duidelijk de betere ploeg. Noordenveld kwam maar mondjesmaat tot kansen en was slordig in zowel de passing als de afronding. Het Politieteam maakte daar slim gebruik door eenmaal in balbezit rustig en geduldig op zoek te gaan naar de juiste kansen. Bij een eindstand van 1-9 mag de ploeg zich Nederlands Kampioen Beachkorfbal 2023 noemen. Daarnaast vertegenwoordigt het team ons land ook in 2024 op het WK Beachkorfbal.

Foto: Marco Spelten

Gerelateerde artikelen

A-jeugd Hoofdklasse zaal - #9
A-jeugd Hoofdklasse
A-jeugd Hoofdklasse zaal - #9
De negende speelronde in de A-jeugd Hoofdklasse zit er weer op. In de AHKA had Spirit A1 weinig te vertellen tegen Dalto A1, en bood Unitas A1 meer weerstand dan de vorige keer tegen DVO A1. In de AHKB behaalde PKC A1 een belangrijke zege op TOP A1, en was het één groot doelpuntenfestijn bij Albatros A1 en KZ A1.
Lees meer
Korfbal League 2, '24/'25 - #10
Korfbal League 2
Korfbal League 2, '24/'25 - #10
Na twee mindere weken heeft koploper Dalto de stijgende lijn weer te pakken, met een ruime zege op DSC. Verrassend waren de overwinning van Fiks op Groen-Geel en DeetosSnel dat won van AWDTV. Op zondag won Mid-Fryslân met grote cijfers van Oost-Arnhem.
Lees meer
Dameskorfbal Topklasse 2024-2025 – zaal #9
Dameskorfbal
Dameskorfbal Topklasse 2024-2025 – zaal #9
Afgelopen weekend was weer een interessant weekend in de Dameskorfbal Topklasse. De topper tussen koplopers VIOS/Spes en Be Quick stond op het programma, deze werd gewonnen door Be Quick. Verder wonnen De Korfrakkers, Rosolo en Oranje Wit en blijft de strijd om de play-offs onverminderd spannend. Be Quick – VIOS/Spes Het meest interessante affiche van […]
Lees meer

Topartikelen

Evenementen Korfbal League Korfbalfinale
Kaartverkoop Finale Kenonz Korfbal League 2025
TeamNL Korfbal
Nederland voor de 9e keer Europees Kampioen Korfbal