Skip to the main content

Korfbal Challenge – avondprogramma dag 4

Korfbal Challenge TeamNL Korfbal U21, U19, U17

De finaledag van de Korfbal Challenge 2024, in een stijf uitverkocht Topsportcentrum Rotterdam. De wedstrijd om het brons ging tussen Talent TeamNL Korfbal en DVO/Transus, de finale werd een ontmoeting tussen TeamNL Korfbal en PKC/Vertom.

Talent TeamNL Korfbal – DVO/Transus
In de strijd om de derde plaats ging DVO vliegend van start. De Bennekomse formatie zette dankzij een snelle doorloopbal van Annelie de Korte de 0-1 op het bord en pakte vervolgens direct door tot 0-3. Maud Smulders deed een duit in het zakje namens Talent TeamNL Korfbal vanaf de strafworpstip en vervolgens werd het zelfs gelijk dankzij Jurjen Veenstra en een prachtig doelpunt van Sascha Pouw. Toen Veenstra vervolgens ook nog Menno van der Neut hard blokte, ging het publiek er eens goed voor zitten. Via Noor van Duijvenbode kwam Oranje U21 op voorsprong, maar dat was van korte duur. DVO schakelde een tandje bij en boog de achterstand vlot om naar een voorsprong aan het einde van het eerste kwart (5-7).
Het tweede kwart begon met een aantal gemiste strafworpen bij beide ploegen. Nog een keer werd het verschil verkleind tot één goal, maar daarna liep DVO ogenschijnlijk simpel uit. Bij Talent TeamNL Korfbal lag het rendement op de schoten te laag en DVO pakte veel meer rebounds.
Na rust (7-10) waren er de nodig wissels bij DVO, maar de Bennekommers bleven de bovenliggende partij in het derde en vierde kwart. De ingevallen Robin Bakker herstelde de schade enigszins voor Talent TeamNL Korfbal, maar Oranje kon het niet meer echt spannend maken. Het laatste kwart werd overigens wel gewonnen door U21, maar het verschil was al zo groot dat de winst niet meer binnen handbereik kwam. Het slotakkoord was de buzzerbeater van Noah Koers; DVO eindigde met deze overwinning als derde, Talent TeamNL Korfbal werd vierde. (Uitslag: 18-23)

TeamNL Korfbal – PKC/Vertom
De kers op de taart was de finale van de Korfbal Challenge het duel tussen TeamNL Korfbal en PKC. De wedstrijd begon met een gemiste strafworp voor Nikki Boerhout, maar daarna gingen de ballen makkelijk vallen. Jorien Jordaan liet direct zijn kwaliteiten zien en aan de andere kant was Harjan Visscher belangrijk. Dankzij sterk rebound werk van de mannen kon TeamNL Korfbal veel herhalen, en van 3-3 uitlopen naar 7-3 en 10-5. In het tweede kwart verkleinde PKC, mede dankzij Jordaan die 5 uit 13 schoot op dat moment, het gat tot drie maar na rust ging het heel erg hard. Een 5-0 run van het Nederlands team zorgde voor een verschil van negen (19-10) en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Bij TeamNL Korfbal kwam Wouter Wildschut binnen de lijnen en hij drukte, in korte tijd, behoorlijk zijn stempel met vier goals. Topscorer bij TeamNL Korfbal werd uiteindelijk Alwin Out met zes doelpunten, maar ‘Man of the Match’ werd toch echt Jorien Jordaan. De titel ‘Woman of the Match’ ging naar Fleur Hoek die daarna, als aanvoerder van TeamNL Korfbal, ook de check in ontvangst mocht nemen die de winnaar van de Korfbal Challenge 2024 verdiende. Een mooi einde van een zeer geslaagde editie van het toernooi! (Uitslag: 30-16)

Foto: Winanda van Zwamen (@wvzfotografie)

Gerelateerde artikelen

A-jeugd Hoofdklasse zaal - #9
A-jeugd Hoofdklasse
A-jeugd Hoofdklasse zaal - #9
De negende speelronde in de A-jeugd Hoofdklasse zit er weer op. In de AHKA had Spirit A1 weinig te vertellen tegen Dalto A1, en bood Unitas A1 meer weerstand dan de vorige keer tegen DVO A1. In de AHKB behaalde PKC A1 een belangrijke zege op TOP A1, en was het één groot doelpuntenfestijn bij Albatros A1 en KZ A1.
Lees meer
Korfbal League 2, '24/'25 - #10
Korfbal League 2
Korfbal League 2, '24/'25 - #10
Na twee mindere weken heeft koploper Dalto de stijgende lijn weer te pakken, met een ruime zege op DSC. Verrassend waren de overwinning van Fiks op Groen-Geel en DeetosSnel dat won van AWDTV. Op zondag won Mid-Fryslân met grote cijfers van Oost-Arnhem.
Lees meer
Dameskorfbal Topklasse 2024-2025 – zaal #9
Dameskorfbal
Dameskorfbal Topklasse 2024-2025 – zaal #9
Afgelopen weekend was weer een interessant weekend in de Dameskorfbal Topklasse. De topper tussen koplopers VIOS/Spes en Be Quick stond op het programma, deze werd gewonnen door Be Quick. Verder wonnen De Korfrakkers, Rosolo en Oranje Wit en blijft de strijd om de play-offs onverminderd spannend. Be Quick – VIOS/Spes Het meest interessante affiche van […]
Lees meer

Topartikelen

Evenementen Korfbal League Korfbalfinale
Kaartverkoop Finale Kenonz Korfbal League 2025
TeamNL Korfbal
Nederland voor de 9e keer Europees Kampioen Korfbal