Dag twee van dit WK U19 is de dag van de kwartfinale en de halve finale. De dag begon vroeg, met om 9 uur al het duel met Turkije, dat als tweede in poule D eindigde. De wedstrijd werd met ruime cijfers gewonnen en zo plaatste Nederland zich relatief eenvoudig voor de halve finale later op de dag.
Nederland U19 – Turkije U19
Al snel na de start stond Nederland op een 2-0 voorsprong dankzij een rake strafworp van Jana Driesprong en een treffer van Pim Wayenberg. Verder bestond het eerste aanvalsvak uit Jinthe Kraaijeveld en Jana Driesprong, het eerste verdedigingsvak werd gevormd door Mikai van het Kaar, Bert Hopma Zijlema, Eline Huesken en Roos Steenbergen. Helemaal scherp was Nederland U19 niet, zo werden vrije kansen en zelfs strafworpen gemist, terwijl er verdedigend af en toe ook fouten werden gemaakt, waardoor Turkije strafworpen kreeg én benutte. Toch was Nederland duidelijk een klasse beter en af en toe werden er mooie aanvallen gespeeld. Bij rust was het verschil al opgelopen en stond het 17-4. Na rust kwamen Tess Hom, Fiene Meijer, Sacha Twerda, Tieme Eppinga en Shayn Tims in de ploeg. Men moest even elkaar weer vinden, en in het derde kwart vielen er dan ook niet zoveel doelpunten. In het vierde kwart werd dat ruimschoots goed gemaakt. Ondanks dat er nog een aantal strafworpen niet benut werden, liep het verschil in de laatste minuten flink op. Shayn Tims moest wel afhaken, hij liep een verwonding op aan het gezicht na een ongelukkige botsing en kon niet verder. Het slotakkoord was voor Roos Steenbergen, zij schoot met een buzzerbeater de eindstand op het bord. De andere kwartfinale aan deze kant van het schema ging tussen Catalonië U19 en Tsjechië U19, en werd gewonnen door het gastland. Daarmee is de tegenstander in de halve finale ook bekend, deze is om 14.00 uur. (Uitslag: 34-5)
Kijk de wedstrijd hier terug.
Tsjechië U19 – Nederland U19
In de halve finale was thuisland Tsjechië de tegenstander. Nederland begon met Mikai van het Kaar, Bert Hopma Zijlema, Roos Steenbergen en Eline Huesken in de aanval, in de verdediging startten captain Seth Roeleven, Pim Wayenberg, Jinthe Kraaijeveld en Jana Driesprong. De start was goed, met een snelle 0-3 voorsprong. Eigenlijk bleef het spel het hele eerste kwart goed, aanvallend werd de juiste kans gezocht al kon de afronding wat scherper. Verdedigend was het soms lastig, omdat de Tsjechen bijna alles op de doorbraak leken te spelen. In het tweede kwart zakte het wat in. Het vak Roeleven/Wayenberg liep aanvallend even niet zo lekker en de doelpunten stokten. Verdedigend bleef het op zich goed, met veel snelle onderscheppingen. Met name in de rebound pakte Nederland U19 heel veel ballen, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Bij een 3-13 stand was het rust.
Na rust kwamen de nodige wissels. Tess Hom, Sacha Twerda, Tieme Eppinga, Fiene Meijer en Shayn Tims (met hechtpleisters op zijn jukbeen) kwamen binnen de lijnen. Met de komst van Tims in het kreeg het vak Roeleven/Tims/Hom/Kraaijeveld weer wat meer schwung, al liet de afronding bij tijd en wijle nog te wensen over. Even laten kreeg ook Job Kuiper, die op dag één een blessure op liep, nog wat speelminuten van de staf. Verdedigend bleef Nederland veel steals pakken en dwong de ploeg de Tsjechen tot het maken van fouten. Anderzijds kreeg Oranje relatief veel doelpunten tegen. Bovendien leek de energie niet helemaal goed te zitten en ondanks dat er gewonnen werd – en de ploeg zich plaatste voor de finale – was de stemming enigszins bedrukt. Het ging in deze halve finale niet van een leien dakje en dat zag je ook bij de spelers. Desalniettemin is Nederland U19 ‘gewoon’ finalist op het WK. Sacha Twerda blikte op het instagram-account van Jong Oranje vast vooruit op de finale en sprak haar voorkeur uit voor de Belgen als tegenstander. De andere halve finale, tussen België U19 en Chinees Taipei U19 werd later zaterdagmiddag met 14-12 gewonnen door België, dat daarmee de andere finalist werd. (Uitslag: 7-23)
Kijk de wedstrijd hier terug.
Programma dag 3:
Finale
15.00 uur Nederland U19 – België U19