Skip to the main content

EK Korfbal 2024: Hongarije – TeamNL Korfbal

TeamNL Korfbal

TeamNL Korfbal heeft op het EK Korfbal de groepswinst gepakt. Na een matige beginfase herpakte Oranje zich goed en werd Hongarije met 8-36 verslagen. Vrijdag om 19.30 uur staat de halve finale op het programma, de tegenstander wordt later vandaag bekend.

Zo scherp als Nederland gisteren begon, zo slordig was de start tegen de Hongaren. De focus in de afronding ontbrak en ook de passing en de rebound lieten bij momenten te wensen over. Na verschillende mislukte aanvallen was het Harjan Visscher die de score opende, maar Hongarije had direct een antwoord. Het bleef het gehele eerste kwart moeizaam lopen. Er werden veel kansen gemist en Hongarije bood knap weerstand. Na de eerste tien minuten stond er een magere tussenstand van 3-6 op het scorebord. Lichtpuntje was de zesde Nederlandse goal. Die kwam uit handen van captain Daan Preuninger, die vanwege een voetblessure in de eerste twee wedstrijden op de bank bleef, maar nu het eerste kwart mocht spelen.

In het tweede kwart werd Preuninger vervangen door Koen van Roekel. Nederland herpakte zich met vier snelle goals op rij en daarmee was de ban gebroken. Fleur Hoek en Daniëlle Boadi waren net als gisteren ontzettend scorend, maar ook Julian Frieswijk viel op met een scoringspercentage van 4 op 5. Hoewel er ook slordigheidjes zichtbaar bleven, kon Oranje toch uitlopen naar een 7-18 voorsprong bij rust.

In de tweede helft kwamen Esther Cordus en Nienke Hintzbergen in de ploeg voor Brett Zuijdwegt en Daniëlle Boadi. Hintzbergen is het hele toernooi al goed op schot en bekroonde haar invalbeurt ook nu al snel met een goal. Hoek maakte vervolgens haar vijfde, waarna ze vervangen werd door Jessica Lokhorst. Nederland scoorde ondertussen gestaag door en slaagde er zelfs in om de Hongaren op 0 goals te houden in het derde kwart, dat eindigde bij een stand van 7-27.

In de laatste tien minuten van de wedstrijd werden Ran Faber en Alwin Out nog gebracht. Ook Out scoorde direct, maar daarna leek de wedstrijd als een nachtkaars uit te gaan. Hongarije kreeg aanvallend weinig klaar en ging zelfs een aantal keer door de schotklok heen. Ook Nederland had weer een periode moeite met scoren, maar dankzij een eindsprintje werd het uiteindelijk toch nog 8-36. Daarmee heeft TeamNL Korfbal zich geplaatst voor de halve finale, die op vrijdag 1 november om 19.30 uur wordt gespeeld tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Catalonië en Tsjechië.

Foto: Walter Tempelman/Discover the Games

Gerelateerde artikelen

Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
Zoals gebruikelijk maakte bondscoach Ard Korporaal daags na de finale van de Kenonz Korfbal League de wijzigingen in de selectie van TeamNL Korfbal bekend.  Met drie nieuwe namen gaat TeamNL Korfbal toewerken naar de World Games in augustus van dit jaar.
Lees meer
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
Na zaterdag 12 april is Nederland twee prachtige kampioenen rijker. In de A-jeugd Hoofdklasse zaalfinale was Fortuna A1 na een spannende eerste helft in de tweede helft oppermachtig en de finale van de Kenonz Korfbal League werd gewonnen door PKC dat daarmee de comeback op bijzondere wijze voltooide en de derde titel op rij pakte.
Lees meer
A-jeugd Hoofdklasse zaal – play-offs #3
A-jeugd Hoofdklasse
A-jeugd Hoofdklasse zaal – play-offs #3
De finalisten van de A-jeugd finale in Rotterdam Ahoy op 12 april zijn bekend! Waar Fortuna A1 een week eerder het eerste finaleticket verzilverde, namen LDODK A1 en KZ A1 het zaterdag 5 april in een allesbeslissend derde duel tegen elkaar op voor die andere plek in Ahoy, met spanning tot in de verlenging. Het werd een waar spektakelstuk, waarin de thuisploeg uiteindelijk aan het langste eind trok. 
Lees meer

Topartikelen

Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League