Skip to the main content

WK U21 #6 – Talent TeamNL Korfbal – Hong Kong China

U21, U19, U17

In de kwartfinale van het WK U21 trof Talent TeamNL Korfbal donderdagavond Hong Kong China U21 dat als vierde eindigde in poule B. Het duel, waarin de Nederlanders veruit de betere waren op alle fronten, eindigde in een klinkende 55-8 overwinning.

Talent TeamNL begon, net als gisteren tegen India, sterk aan de wedstrijd. De eerste vijf aanvallen resulteerden allemaal in een goal en in het gehele eerste kwart waren er slechts twee aanvallen die niet eindigden in een doelpunt. Verdedigend moest Oranje even inkomen, maar al snel werd er strak voorverdedigd waardoor de assist er uitgelopen werd en in het buitenveld veel press gegeven kon worden. Het gat werd al snel heel erg groot, met een 16-0 stand na het eerste kwart. In het tweede kwart kwamen de eerste wissels al binnen de lijnen: Maud Smulders verving Sam Meijer en Mees op kwam op de plek van Robin Bakker. Vlak daarna was er dan het eerste doelpunt voor Hong Kong China, Chung Yin Cheung benutte de strafworp. Bij Talent TeamNL Korfbal werd het spel gedurende het tweede kwart wat frivoler dan in het eerste, wat de effectiviteit en zuiverheid niet ten goede kwam maar wel heel mooie doelpunten opleverde. Op slag van rust was er nog een goal van Hong Kong China, Po Yi Yuen bepaalde de ruststand op 27-2.

Na rust wisselde bondscoach Kees Vlietstra een heel vak: Jill Heijink, Romy de Rijke, Krijn van het Kaar en Jorien Jordaan verlieten het veld en voor hen in de plaats kwamen Nikki Boerhout, Rosalie Peet, Jurjen Veenstra en Merijn Mensink. Het kwart begon met een goal van Hong Kong China, opnieuw uit handen van Yuen. Daarna was het vooral Nederland dat de klok sloeg. Maar liefst vijftien goals vielen er in het derde bedrijf, waaronder vier van Peet. Ook Meijer en Bakker keerden terug in de ploeg, nu voor Boyd Abbenhuis en Fenna Cavelaars. In het laatste kwart nam Nederland verdedigend een beetje gas terug, zo kon Hong Kong China nog tot vijf goals komen in de laatste tien minuten. Echter, aanvallend bleef de ploeg goed draaien, met veel goals over verschillende schijven. Waar het een dag eerder niet lukte om de vijftig doelpunten te halen, werd deze grens nu met gemak overschreden. Sam Meijer werd met negen goals topscorer, Robin Bakker eindigde op zeven doelpunten. (Uitslag: 55-8)

Vrijdag 12 juli speelt Talent TeamNL Korfbal om 18.30 Nederlandse tijd de halve finale tegen Catalonië U21.

Archieffoto: Anne van Vegchel

Gerelateerde artikelen

Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
Zoals gebruikelijk maakte bondscoach Ard Korporaal daags na de finale van de Kenonz Korfbal League de wijzigingen in de selectie van TeamNL Korfbal bekend.  Met drie nieuwe namen gaat TeamNL Korfbal toewerken naar de World Games in augustus van dit jaar.
Lees meer
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
Na zaterdag 12 april is Nederland twee prachtige kampioenen rijker. In de A-jeugd Hoofdklasse zaalfinale was Fortuna A1 na een spannende eerste helft in de tweede helft oppermachtig en de finale van de Kenonz Korfbal League werd gewonnen door PKC dat daarmee de comeback op bijzondere wijze voltooide en de derde titel op rij pakte.
Lees meer
A-jeugd Hoofdklasse zaal – play-offs #3
A-jeugd Hoofdklasse
A-jeugd Hoofdklasse zaal – play-offs #3
De finalisten van de A-jeugd finale in Rotterdam Ahoy op 12 april zijn bekend! Waar Fortuna A1 een week eerder het eerste finaleticket verzilverde, namen LDODK A1 en KZ A1 het zaterdag 5 april in een allesbeslissend derde duel tegen elkaar op voor die andere plek in Ahoy, met spanning tot in de verlenging. Het werd een waar spektakelstuk, waarin de thuisploeg uiteindelijk aan het langste eind trok. 
Lees meer

Topartikelen

Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League